Dinamitin babası olarak anılıyor… Kim bu Alfred Nobel

Nobel Ödülü’nün dinamitin mucidi Alfred Nobel’in ölmeden önce yazdığı vasiyetnameden ortaya çıktığını biliyor muydunuz? Alfred Nobel, 1895 …

Nobel Ödülü’nün dinamitin mucidi Alfred Nobel’in ölmeden önce yazdığı vasiyetnameden ortaya çıktığını biliyor muydunuz? Alfred Nobel, 1895 yılında yazdığı vasiyetnamesinde insanlığa hizmet etmiş beş kişinin ödüllendirilmesini istemişti. 1896 yılında hayata gözlerini yuman Nobel’in bu isteği 1901 yılından günümüze kadar devam ediyor. Peki kimdi bu Alfred Nobel?Neden hayatı yalnızlıklar üzerine kurulmuştu? Ailesi Kırım Savaşı’nı nasıl fırsata çevirdi? Nobel ödüllerinin en renkli anları nelerdi ya da damgasını vuran olaylar? Tüm bu soruların cevapları bu videoda!

Haberi Kaynağından oku: Oda TV

Not : Bu haber ODATV internet sitesinden, Yeniistiklal.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi yeniistiklal@gmail.com adresimize gönderebilirsiniz.

Etiketler