zevosis
zevosis

Yeşil Vadi’nin çevreci çocukları

Türkiye’de son dönemlerde çocuk kitabı yayınında artış söz konusu. Çocukların okuyabileceği kitaplar çeşitli konuları ele alıyor.

Konulardan birisi de çevre. Doğup büyüdükleri, oynadıkları, vakit geçirdikleri yeşil vadiye AVM yapılacağını öğrenen çocukların mücadelesinin hikayesi Yeşil Vadi’nin Korkusuz Çocukları adıyla Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıktı.

Kitap, Demet İkinci tarafından yazıldı. Eserde, yaşam alanlarının korumak için mücadele eden 14 çocuk ve bir köpeğin hikayesini anlatıyor.

İşte kitaptan bir bölüm:

“Ufuk ve arkadaşları oyun oynayarak büyüdükleri Yeşil Vadi içindeki kestaneliğe, AVM yapılacağını öğrenince bu duruma kayıtsız kalamaz. Hem kendi oyun alanlarını hem de ağacın, kuşun, kaplumbağaların, yaşam alanlarını korumak için harekete geçerler. 7’den 70’e tüm mahalleli de çocuklara destek olur. Ama AVM sahipleri vazgeçecek gibi değildir… Nezaketle hoyratlığın karşı karşıya geldiği bu çekişmede, kazanan kim olacaktır?”

Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıkan Yeşil Vadi’nin Korkusuz Çocukları adlı eser raflarda yerini aldı.

Kitabı satın almak için tıklayınız.

Haberi Kaynağından oku: Oda TV

Not : Bu haber ODATV internet sitesinden, Yeniistiklal.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi yeniistiklal@gmail.com adresimize gönderebilirsiniz.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku