zevosis
zevosis

“84 yaşına kadar kalacak mısınız” sorusuna yanıt verdi

“84 yaşına kadar kalacak mısınız” sorusu, Moskova’da dün başlayan Rusya Enerji Haftası forumunun genel oturumunun sonunda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e, Amerikan TV kanalı CNBC’nin sunucularından Headley Gamble tarafından soruldu.

Gamble, söyleşinin hemen başında, “Sayın Başkan, her üst düzey yönetici halefinin kim olacağını düşünür. Siz halefiniz hakkında ne düşünüyorsunuz? Gerçekten de 84 yaşına kadar Başkan olmak istiyor musunuz?” sorusunu yöneltti.

Türkrus sitesinin aktardığına göre, Putin, “Hayır. Bu tür soruları cevaplamamayı tercih ederim, bu benim geleneksel cevabım” diye başladıktan sonra şöyle devam etti:

“Önümüzdeki seçimlere daha çok zaman var. Bu konuyla ilgili konuşmak, durumu istikrarsızlaştırır. Tüm devlet kurumlarının, tüm devlet yapılarının güvenle çalışması ve geleceğe sükûnetle bakması için durum sakin ve istikrarlı olmalıdır. Evet, Anayasa bunu yapmama, bir sonraki dönem için aday olmama izin veriyor ama bu konuda henüz bir karar verilmiş değil.”

Haberi Kaynağından oku: Oda TV

Not : Bu haber ODATV internet sitesinden, Yeniistiklal.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi yeniistiklal@gmail.com adresimize gönderebilirsiniz.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku