zevosis
zevosis

Aşı yoksa votka da yok

Rusya’da koronavirüse karşı hala yüzde 30’u ancak geçebilen aşılanma oranını arttırmak için, aşı olmayan kişilere alkollü içeceklerin satışının yasaklanması teklif edildi. Bu öneri, KOBİ Ombudsmanı Anastasiya Tatulova’dan geldi.

Govorit Moskva radyosuna konuşan Tatulova, dünya genelinde aşılama oranının Rusya’dan 1,5 kat fazla olduğuna dikkat çekerek, “Eğer alkol satmayı yasaklarsak, belki bunun hastalığa bir etkisi olur” dedi.

Türkrus sitesinin aktardığına göre, taksilere QR kodu ile binilmesi ve aşı olmayanlara alkol satışının yasaklanması gibi önlemlerin etkili olacağını öne süren iş insanı, “İnternetten alkol satışını yasaklayacağımız için, insanlar alkol alamayacak ve bu durum ülkemiz için çok önemli bir sıkıntı, dolayısıyla belki bir sonuç verir” önerisini getirdi.

Rusya’da hükümet, Kasım 2021’e kadar toplumda sürü bağışıklığının oranının yüzde 80’e çıkarılması hedefini açıklamıştı.

Haberi Kaynağından oku: Oda TV

Not : Bu haber ODATV internet sitesinden, Yeniistiklal.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi yeniistiklal@gmail.com adresimize gönderebilirsiniz.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku