Ayasofya’da taş altından 5 parça İbranice yazı çıktı

Ayasofya Camii’nde bir mermer bloktaki taşın yerinden çıktığını fark edenler, yetkililere haber verdi. Taşın arkasında bulunan poşet açıldığında …

Ayasofya Camii’nde bir mermer bloktaki taşın yerinden çıktığını fark edenler, yetkililere haber verdi. Taşın arkasında bulunan poşet açıldığında içerisinde bulunan parşömenin üzerinde İbranice yazılar ve çizimler görüldü.

Polis ekipleri, Ayasofya Camisi’nin içerisinde yaptığı incelemede duvarın alt kısmında bir taşın yerinden çıkarılarak gizemli parşömenlerin arkasına gizlenen ortaya çıkardı.

Sabah’ta yer alan habere göre, 5 parça halinde rulo haline getirilmiş kağıtlar ve ilginç resimlerin yer aldığı parşömenlere polis, inceleme için muhafaza altına aldı.

Soruşturma başlatan savcılık, çıkan parçaların tarihi eser olup olmadığını belirlenmesi için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden inceleme istedi.

Haberi Kaynağından oku: Karar

Not : Bu haber KARAR internet sitesinden, Yeniistiklal.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi yeniistiklal@gmail.com adresimize gönderebilirsiniz.