zevosis
zevosis

İmamoğlu hayalini açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Esenler’de toplu kreş açılışında konuştu.

İmamoğlu, günlerdir devam eden yurt protestoları ile ilgili açıklama yaptı. İmamoğlu, yurt konusunda işbirliğine hazır olduklarını söyledi.

Konuşmasının devamında hayalinin yurtta kalan öğrencilerden vakit geçirirken bir İstanbullu birey olarak, kentine sorumluluk taşıyan gençler olarak meslekleriyle ilgili aktiviteler konusunda güçlü birer İstanbul gönüllüleri olmasını istediğini dile getirdi.

İmamoğlu konuşmasının devamında “150 kreşi İstanbul’a kazandırma noktasında bugün de 12 kreşimizin açılışını yapıyoruz. 2020-2021 döneminden bu yana aynı zamanda 20 çocuk etkinlik merkezimizi eklenecek olan on iki kreşimizle bu sayı 32 olmuş olacak. Şu anda 21 kreşte 912 öğrenci kapasitesi söz konusu. Şöyle düşünelim 150 kreşte aslında 1500’ün üzerinde çalışanının olduğu çarpanıyla söylüyorum 15 binin üzerinde çocuğumuzun kreşlere gittiğini düşünün” dedi.

Haberi Kaynağından oku: Oda TV

Not : Bu haber ODATV internet sitesinden, Yeniistiklal.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi yeniistiklal@gmail.com adresimize gönderebilirsiniz.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku