Merkez Bankası kararı sonrası dikkat çeken iddia

KARAR DIŞ HABERLER Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın kurumsal, bireysel ve diğer kredilerde faiz oranlarını düşürmesi bekleniyor. Reuters …

KARAR DIŞ HABERLER

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın kurumsal, bireysel ve diğer kredilerde faiz oranlarını düşürmesi bekleniyor. Reuters’ta yer alan haberde, muhtemel faiz indirimiyle ilgili konuşmaya yetkisi olmayan üç banka kaynağının adlarının gizli kalması koşuluyla İngiltere menşeli haber ajansına açıklamalarda bulunduğu bildirildi.

Ziraat Bankası’na, Halkbank’ın yüzde 75’ine ve Vakıfbank’ın yüzde 36’sına sahip olan Varlık Fonu’ndan herhangi bir açıklama gelmezken, adı geçen bankalardan da iddiayla ilgili herhangi bir yorum gelmedi.

Kamu bankalarının, Türk Lirası’nı dolar karşısında hiç olmadığı kadar eriten faiz indirimi kararını takip etmesi bekleniyor, ancak geçtiğimiz haftadaki piyasa tepkisi daha ucuz kredi vermenin onlar için maliyetli olacağı söyleniyor.

Haberi Kaynağından oku: Karar

Not : Bu haber KARAR internet sitesinden, Yeniistiklal.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi [email protected] adresimize gönderebilirsiniz.

Etiketler