zevosis
zevosis

Ümit Özdağ’dan Nagehan Alçı’ya: ‘Son 10 Yılda Türkiye’deki Gerilimin Mimarlarından Birisiniz’

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, gazeteci Nagehan Alçı’ya “Ben sizi son 10 senede Türkiye’deki toplumsal gerilimin mimarlarından biri olarak görüyorum’ dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Habertürk TV yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özdağ’ın, Habertürk yazarı Nagehan Alçı’nın bir sorusuna verdiği yanıt stüdyoda gergin anların yaşanmasına neden oldu.

2023 seçimlerine giderken toplumsal gerilimin artmasıyla çatışmalar yaşanabileceğini ve muhalefetin parlamenter sisteme dönüş için iktidarı ikna etmesi gerektiğini söylediğini hatırlatan Alçı, ‘Siz de parti programına çok güçlü bir şekilde parlamenter sisteme geçişi yazdınız. Dolayısıyla sizin sistem değişikliği ile ilgili öngörünüz nedir? Nasıl bir yol haritanız var? sorularını yöneltti. 

‘Nagehan hanım sizin bu tespiti yapmanızı değerli buluyorum’ diyen Özdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

Türkiye’nin toplumsal gerilimin zirvesini yaşadığını ifade etmeniz önemli. Çünkü ben sizi son 10 senede Türkiye’deki toplumsal gerilimin mimarlarından birisi olarak görüyorum. Bu 10 sene içerisinde Erdoğan’ın toplumu germe, düşmanlaştırma, yabancılaştırma ve kavgaya hazırlama politikalarının öncü isimlerinden birisi oldunuz. Ama şimdi galiba tehlikeli bir oyun oynadığınızı gördünüz ki artık parlamenter demokrasiye dönelim diyorsunuz.’

Alçı’nın bu sözlere itiraz etmesiyle stüdyoda tansiyon yükseldi.

İşte o anlar ????

Haberi Kaynağından oku: Onedio

Not : Bu haber ONEDİO internet sitesinden, Yeniistiklal.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi yeniistiklal@gmail.com adresimize gönderebilirsiniz.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku