zevosis
zevosis

2022 yılı bütçesi yarın açıklanacak

Taslak, açıklamanın ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gönderilecek ve 2022 bütçesinin görüşülmesine başlanacak. Meclis’teki İlk bütçe …

0

Taslak, açıklamanın ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gönderilecek ve 2022 bütçesinin görüşülmesine başlanacak.

Meclis’teki İlk bütçe görüşmeleri Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gerçekleştirilecek. Komisyonda ilgili bakanlıklar, kendi bütçeleri ile ilgili sunum yapacak.

Komisyondaki görüşmelerin ardından bütçe taslağı Meclis Genel Kurulu’na gelecek. Genel Kurul’daki görüşmeler sırasında başka bir yasa teklifi görüşülmeyecek.

Türkiye’nin 2022 bütçesi Meclis Genel Kurulu’ndaki oylamanın ardından kesinleşecek.

Bir ilk yaşanacak

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin uygulanmaya başlamasından bu yana bir ilk yaşanacak. İlk defa bütçeyi kamuoyuna cumhurbaşkanı yardımcısı açıklayacak.

Haberi Kaynağından oku: TR Sputnik

Not : Bu haber TR SPUTNİK internet sitesinden, Yeniistiklal.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi yeniistiklal@gmail.com adresimize gönderebilirsiniz.

yazi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku