zevosis
zevosis

Getir, Kadıköy’de heykele ‘ek’ yaptı, belediye ‘Haber vermediler’ dedi

Getir, sokak ve barınak hayvanları için 1 milyon kap mama topladı. Getir’in, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında HAYTAP işbirliği ile …

0

Getir, sokak ve barınak hayvanları için 1 milyon kap mama topladı.

Getir’in, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında HAYTAP işbirliği ile 6 senedir geleneksel hale getirdiği sokak ve barınak hayvanları için mama toplama kampanyası bu yıl hedeflediği rakama ulaştı.

Getir, kampanyanın başarıya ulaşmasını ölümsüzleştirmek için İstanbul Moda’daki Tarçın heykelinin önüne, mama kabı heykelini yerleştirdi.

Twitter üzerinden heykelin fotoğrafını paylaşan Getir, “Desteğinizle ‘1 milyon kap mama’ya ulaştık! Bağış kampanyası kapsamında İskender Giray’ın hayvan haklarına dikkat çekmek için ölümsüzleştirdiği Moda’daki Tarçın’ı da unutmadık ve bağış kampanyamızın bir sembolü olarak onun da önüne mama kabı heykelimizi yerleştirdik” ifadelerini kullandı.

Ek‘ yapılan heykelden haberi olmadığını belirten Kadıköy Belediyesi ise, sosyal medya hesabından “Bilgimiz dışında yapılan bu tasarıma dair ilgili firmayla görüşülmüştür. Sanatçısının yapacağı düzenleme sonrası tekrar montajı yapılacak, bilginize” ifadesi ile bir açıklama yaptı.

Haberi Kaynağından oku: TR Sputnik

Not : Bu haber TR SPUTNİK internet sitesinden, Yeniistiklal.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi yeniistiklal@gmail.com adresimize gönderebilirsiniz.

yazi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku