zevosis
zevosis

Şoygu, Abhazya lideri Bjaniya ile ittifak anlaşmasının askeri yönlerini görüştü

Rusya Savunma Bakanlığı basın dairesinden yapılan açıklamaya göre Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Moskova’da Abhazya lideri Aslan Bjaniya ile bir araya gelerek, iki ülke arasında imzalanan İttifak ve Stratejik Ortaklık Anlaşması’nın askeri yönlerinin yanı sıra Güney Kafkasya bölgesindeki güvenlik konularını tartıştı.

“Bugün 13 Ekim 2021’de Rusya Federasyonu Savunma Bakanı Orgeneral Sergey Şoygu, Abhazya Cumhuriyeti lideri Aslan Bjaniya ile toplantı gerçekleştirdi” denilen açıklamada, katılımcıların iki ülke arasında imzalanan İttifak ve Stratejik Ortaklık Anlaşmasının askeri yönlerinin yanı sıra Güney Kafkasya bölgesindeki güvenlik konularını ele aldığı ifade edildi.

Haberi Kaynağından oku: TR Sputnik

Not : Bu haber TR SPUTNİK internet sitesinden, Yeniistiklal.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi yeniistiklal@gmail.com adresimize gönderebilirsiniz.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku