zevosis
zevosis

Kuruluş Osman dizisi nerede çekiliyor, yeni sezon oyuncuları kim? Kuruluş Osman dizi konusu nedir, hangi gün?

Oyuncu kadrosu ve hikayesi ile ATV ekranlarının en çok izlenen dizilerinden olan Kuruluş Osman 65. bölümü ile çarşamba akşamı izleyicilerle oluyor. Dizide Burak Özçivit’e Yıldıray Şahinler, Rüzgar Aksoy gibi isimler eşlik ediyor. Dizinin yönetmenliğini Ahmet Yılmaz ve Fethi Bayram üstleniyor.

KONUSU

O, kömür karası gözleriyle, gaza ve hürriyet ateşini tutuşturacaktı. Adı, Ertuğrul Gazi oğlu Osman’dı… Karanlığın içinde ona yol gösteren “aşk” oldu… Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda, gök ekini gibi biçilen; yedi göğü, yedi yeri, dağları, denizleri aşacak bir milletin rüyasını “aşkla” gördü. Gücünü kılıcından değil, “aşktan” aldı… Zorbalığa adaletle; köleliğe hürriyetle direnen, tarihin gördüğü en büyük imparatorluğa adını “aşkla” verdi. 72 milleti kıran bozuk düzene karşı başkaldırı, mazlumların sessiz çığlığına umut, Kuruluş’un adı oldu… Kuruluş Osman… 400 çadırlık bir obadan, “ilahi aşkla” kurulan bir cihan imparatorluğuna yürüyüşün hikayesi.

KURULUŞ OSMAN YENİ SEZON OYUNCULARI

Oyucuları arasında; Serhat Kılıç, Yıldıray Şahinler, Rüzgar Aksoy, Şeyma Korkmaz, Serdar Kayaokay, Melis Gürhan, Gizem Kala, Can Bartu Arslan, Serhat Parıl, Oğuzhan Karbi, Serdar Akülker, Rıdvan Uludaşdemir, Burak Alp Yenilmez, Recep Çavdar, Yiğit Eser ve Ali Karaağaç yer alıyor.

KURULUŞ OSMAN NEREDE ÇEKİLİYOR?

Osmanlı Devleti’nin kuruluşunun anlatıldığı dizi Kuruluş Osman dizisinin çekimleri İstanbul Beykoz ve Riva’da oluşturulan platolarda çekiliyor.  

Haberi Kaynağından oku: Milliyet

Not : Bu haber MİLLİYET internet sitesinden, Yeniistiklal.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi yeniistiklal@gmail.com adresimize gönderebilirsiniz.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku