Sözcü yazarı Çölaşan: NTV ve CNN Türk “tarafsız habercilik” ayaklarına yatıp millete sürekli iktidar propagandası yapmaktan sıkılmıyor

Sözcü yazarı Emin Çölaşan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarının canlı yayınlandıktan sonra altyazılarda …

Sözcü yazarı Emin Çölaşan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarının canlı yayınlandıktan sonra altyazılarda verilmesini ve bant kaydı olarak tekrar yayınlanmasını hatırlatarak, “Açık söylemek gerekirse bu yağcılık işlerini en iyi becerenler arasında özellikle iki kanal en başta geliyor. NTV ve CNN-Türk” eleştirisinde bulundu. 

Çölaşan, iki kanalın “‘tarafsız habercilik’ ayaklarına yatıp millete sürekli iktidar propagandası yapmaktan sıkılmadığını” savunarak şöyle devam etti:

CNN-Türk derseniz, patronu Demirören Ailesi. Aynı zamanda Hürriyet, Milliyet, Posta gazeteleri ile Kanal-D’nin sahibi. Ziraat Bankasına, yani devlete olan 750 milyon dolar borcunu ödemesi mümkün olmuyor ve iktidar bu konuda sorulan sorulara yanıt veremiyor. Şimdi siz gelin de bunlardan “Tarafsızlık (!)” bekleyin. Olur mu, mümkün mü! Hürriyet gazetesi neyse, Milliyet neyse, NTV ve CNN–Türk de odur.”

 

Haberi Kaynağından oku: T24

Not : Bu haber T24 internet sitesinden, Yeniistiklal.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi [email protected] adresimize gönderebilirsiniz.