Twitter, bot hesaplarına yeni düzenleme getirdi!

Twitter, otomatik bot etiketlerinde olduğu üzere kendi kendini tanımlamayı sağlayan yeni bir etiket sistemini test ettiğini duyurdu. Şirket iyi …

Twitter, otomatik bot etiketlerinde olduğu üzere kendi kendini tanımlamayı sağlayan yeni bir etiket sistemini test ettiğini duyurdu. Şirket iyi amaçlı botlarla uyumluluğu artırmanın ve takipçilerine güven ortamı sunmayı amaçlıyor. Bu noktada kullanıcıların insan ve otomatik hesapları ayırt etmesine olanak tanıyor.

Sosyal medya hizmeti bu düzenlemeyi hava durumu gibi günün belirli saatlerinde otomatik tweet atan sayfalara yönelik hazırlıyor. Yeni özellikle birlikte artık geçen yılki bot hesaplarının kendilerini bu yönde tanımlaması gerekiyor.

Twitter, iyi ve kötü amaçlı bot hesapları birbirinden ayıracak

Twitter test ettiği bu özellikle bot hesabına sahip olan kullanıcının kendisini gerçekten tanımlamasını istiyor. Şirket, bot hesaplarına örnek olarak aşı randevularını bulmaya yardımcı ve afet erken uyarı sistemi botlarını gösterdi. Bir hesap farklı bir içerikteki bilgileri paylaşmak için otomatik tweet gönderdiğinde, etiketler spam içerikli botlarla iyi amaçlı olanları ayırmanıza olanak tanıyor. Böylece kullanıcılarla hesap arasında bir güven ortamı oluşuyor.

Twitter’ın geliştirici politikası güncellendi

Şirket etiketlerin başlangıç olarak 500‘ün üzerinde geliştirici hesabına dağıtılacağını açıkladı. Bu yılın sonuna kadar da tüm bot hesaplarının geliştiricilerine açık olacak. Şu anda etiketi kullanmanın pek gerekli olmadığının altını çizdi. Ancak ilerleyen süreçte uygulanmadığı takdirde bunun güncellenmiş Twitter politikasının ihlali olacağını belirtti.

Twitter bot hesapları konusundaki politikasında şu sözlere yer verdi:

Tüm botlar kötü değildir. Aslında yüksek kaliteli botlar herkesin Twitter’daki deneyimini iyileştirebilir. Yeni politikamız, geliştiricilerin bir bot hesabı işletip hesabın ne olduğunu ve arkasındaki kişinin kim olduğunu açıkça belirtmelerini istiyor. Böylece kullanıcıların botun ne olduğunu bilmesi daha kolay olacak.

Twitter Geliştirici Politikası

Sizler yeni Twitter Geliştirici Politikası hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlere iletmeyi unutmayın!

Haberi Kaynağından oku: Shiftdelete

Not : Bu haber SHİFTDELETE internet sitesinden, Yeniistiklal.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi [email protected] adresimize gönderebilirsiniz.