zevosis
zevosis

Sandıma’nın acı kaybı… Hikayesine çok şaşıracaksınız

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Yalıkavak Mahallesi’ndeki 600 yıllık terk edilmiş Türkmen köyü Sandıma’yı korumak, yaşatmak ve tanıtmak için mücadele eden, 20 yıldır eşi Nurten Erkoca ile Sandıma Köyü’nde tek başlarına yaşayan 76 yaşındaki ressam İsmail Erkoca bugün hayata gözlerini yumdu.

Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından arkeolojik ve doğal sit alanı ilan edilen köyü korumak ve restorasyon çalışmalarına destek vermek amacıyla köyde açtığı Nuriş Sanat Galerisi ve Müzesi ile tarihi köyü ziyarete gelenlere tanıtan Erkoca’nın vefatı büyük üzüntüye neden oldu.

Sandıma Köyü için büyük mücadele veren İsmail Erkoca’nın yaşlılığa bağlı hastalıkların tedavisi için oğlu tarafından İstanbul’a götürüldüğü, ancak merdivenlerden düşüp ağır yaralandığı ve yaklaşık 40 gündür yoğun bakımda tedavi gördüğü öğrenildi.

Erkoca’nın cenazesinin yarın öğle namazından sonra İstanbul Maltepe Merkez Camii’nden kılınacak namazın ardından Adatepe Aile Mezarlığı’nda toprağa verileceği belirtildi.

Haberi Kaynağından oku: Oda TV

Not : Bu haber ODATV internet sitesinden, Yeniistiklal.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi yeniistiklal@gmail.com adresimize gönderebilirsiniz.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku