zevosis
zevosis

Azerbaycan: Karabağ’da bir askerimiz Ermeni keskin nişancının açtığı ateşle hayatını kaybetti

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’nın açıklamasında, “14 Ekim saat 18.15 sularında, keskin nişancının açtığı ateş sonucu Azerbaycan ordusunun askeri Asker Afgan oğlu Hamzayev şehit oldu” ifadesine yer verildi.

Saldırıyla ilgili soruşturma başlatılması amacıyla Ağdam’da yerleşen Rusya-Türkiye Ortak Gözlem Merkezi’ne başvuru yapıldığı ifade edildi.

Ermenistan ve Azerbaycan dışişleri bakanlarının Belarus’un başkenti Minsk’te Rusya arabuluculuğunda toplandığı bir günde Ermeni yasadışı silahlı oluşumların bu terör eylemini gerçekleştirmesinin, kasıtlı bir provokasyon olduğu belirtilen açıklamada, “Bu eylem aynı zamanda Ermenistan’ın bölgedeki durumu kasıtlı olarak kötüleştirme, 10 Kasım 2020’de imzalanan üçlü bildirinin hükümlerinin uygulanmasına engel oluşturma ve Rus barış güçlerinin faaliyetlerini baltalama politikasının yeni bir delili” dendi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, bu terör eylemini gerçekleştiren Ermeni yasadışı silahlı oluşumları etkisiz hale getirmek ve yargının önüne çıkarmak için Azerbaycan’ın yasalarına uygun olarak kararlı adımların atılacağını kaydetti.

Haberi Kaynağından oku: TR Sputnik

Not : Bu haber TR SPUTNİK internet sitesinden, Yeniistiklal.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi yeniistiklal@gmail.com adresimize gönderebilirsiniz.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku